Dziekujemy firmie IKOL System sp. z o.o.

Nasz VII Rajd Historycznych Pojazdów Wojskowych - Poligon Drawsko 2021 o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych płk. Marka Gmurskiego pod Patronatem Honorowym Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztofa Czerwińskiego odbył się przy wsparciu firmy IKOL System sp. z o.o. To dzięki ich aplikacji możliwe było stałe monitorowanie lokalizacji wszystkich załóg.

Dlatego dziś pragniemy krótko przedstawić 2 flagowe produkty firmy IKOL. Mowa o aplikacjach: IKOL X i IKOL Tracker, które mają bardzo szerokie zastosowanie – do oglądania rajdu, na górskie wędrówki, maratony i nie tylko. Obie aplikacje pozwalają zobaczyć na telefonie, gdzie jest samochód lub bliska osoba (niezależnie od tego jak i gdzie się przemieszcza).

Obie aplikacje ze sobą współgrają, dając nieograniczone możliwości monitorowania pozycji na mapie, bez obciążania pamięci telefonu. Aplikacje zostały stworzone przez polskiego dostawcę usług, do GPS monitoringu pojazdów flotowych. Ich funkcjonalność pozwala na szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia, sportu, w biznesie, a także w opiece nad innymi. Zapisywanie tras na mapie telefonu oraz możliwość ich odtwarzania jednym daje poczucie bezpieczeństwa, a drugim ciekawą zabawę.

IKOL X to aplikacja, która zamienia telefon w lokalizator GPS.
IKOL Tracker to aplikacja służąca do przeglądania pozycji lokalizatorów na żywo oraz historii ich tras. Można zatem śledzić lokalizator GPS zamontowany do pojazdu lub smartfon z aplikacją IKOL X.

Podczas kiedy z IKOL X najczęściej korzystają rodzice, aby kontrolować bezpieczeństwo dzieci i osób starszych, to z IKOL Tracker częściej korzystają firmy, w celu kontroli pracy kierowców, jako uzupełnienie systemu GPS. Sprawdza się w mobilnym zarządzaniu pojazdami, przesyłkami i do nadzorowania prac innych.

Od momentu zainstalowania aplikacji na telefonie, użytkownik może lokalizować pozycje GPS jednego lub wielu urządzeń jednocześnie. Co więcej, może się tą lokalizacją dzielić poprzez e-mail lub media społecznościowe. Wystarczy wysłać link, aby pokazać swoją aktualną pozycję na mapie lub to, jak przemieszcza się druga osoba.

Aplikacje świetnie się sprawdzają w takich wydarzeniach jak rajd, ponieważ na żywo uczestnicy mogą śledzić wszystkie trasy podróży, które lokalizator GPS dodatkowo zapisuje i archiwizuje. Aplikacja wykrywa również, czy lokalizator (telefon) przemieszcza się, czy pozostaje w spoczynku. To istotna funkcja podnosząca poziom bezpieczeństwa osób podróżujących. Dzięki IKOL Tracker, na ekranie telefonu możesz zobaczyć, w jakim kierunku oraz z jaką prędkością porusza się lokalizator. Sprawdzisz też przebyte podróże oraz miejsca postojów. Dodatkowo będziesz miał wgląd do takich danych jak: stan naładowania baterii osoby, którą lokalizujesz w terenie oraz stan satelit.

Dziękujemy firmie IKOL System sp. z o.o. za pomoc i sprawną obsługę podczas ww. Rajdu. Wszystkim zainteresowany polecamy ich usługi oraz zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej (link tutaj).