III Rajd Czyściocha 2023

Klub Pojazdów Zabytkowych - Szczecin, serdecznie zaprasza do uczestnictwa w samochodowym turystycznym III Rajdzie Czyściocha 2023 - w ramach Pucharu Pomorza Zachodniego PZM w 2023 roku.

 

Ideą Rajdu oprócz rywalizacji sportowej są działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz szeroko rozumianą ekologią. Na trasie Rajdu uczestnicy będą rozwiązywać przygotowane zadania, min. na terenie miasteczka BRD na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Policach związane z techniką jazdy na rowerze, w Tanowie w trzech miejscowych firmach motoryzacyjnych uczestnicy zmierzą się z ofertą, rozwiążą zadania motoryzacyjne i zostanie sprawdzone wyposażenie pojazdów, w TOEE w Zalesiu uczestnicy "przez zabawę do nauki" dowiedzą się ciekawostek o otaczającym nas świecie, w Stolcu dowiedzą się podczas "Dnia ziemniaka" o ciekawostkach związanych z tym warzywem a w Myśliborzu Wielkim i Nowym Warpnie rozwiążą zadania związane z  gospodarką leśną i morską. Oczywiście to są niektóre z 15 zadań. Ponadto na trasie Rajdu uczestnicy będą zbierać zalegające śmieci a załoga która zbierze ich najwięcej otrzyma specjalną nagrodę. Rajd zakończy się ogniskiem i wręczeniem nagród na polanie w Miroszewie - Nowe Warpno.

Start Rajdu g. 11.00 - 11.30 parking przed budynkiem Powiatu Polickiego ul. Tanowska
 
Trasa: Police - Tanowo - Węgornik - Zalesie - Stolec - Dobieszczyn - Myślibórz Wielki - Nowe Warpno - MIroszewo (czas na pokonanie trasy 3,5h - długość 50km).
g. 16.00 - 16.30 Miroszewo, zakończenie Rajdu - ognisko.
 
Przy tej okazji promujemy przepiękną ziemię Powiatu Polickiego i zachęcamy uczestników do odkrywania regionu.

REGULAMIN I REJESTRACJA

 

rajd czysciocha 2023 plakat